Olvasóink tükröt tartottak Magyar Péter budapesti emberei elé – a látvány sohasem volt még tisztább
Pont az a réteg fordult szembe a jelenlegi kormányzattal, amely gyarapodott, nem kis részben a kormányzati politikának köszönhetően.
Gyurcsány alatt választották meg MSZMP-s múlttal rendelkező férjét OVB-tagnak, a Klubrádió jogi képviselője volt, most pedig Magyar Péternek adott igazat a Mandiner ellen indított perben Uzsoky Ágnes bíró.
Nyitókép forrása: Képernyőmentés
Magyar Péternek adott igazat a Fővárosi Törvényszék első fokon a lapunk ellen indított perben. Az ügy bírája dr Uzsoky Ágnes volt, aki bírói kinevezése előtt még a Klubrádió jogi képviselőjeként járt el. Érdekesség, hogy
Uzsoky férje az a Szigeti Péter, aki Gyurcsány Ferenc kormányzása alatt, 2006-ban lett az Országos Választási Bizottság tagja, és aki egyébként 1989-ben még az MSZMP KB Társadalompolitikai Osztályán dolgozott.
Az ügy tárgya az volt, hogy vajon állítható-e Magyar Péterről, hogy fiatal nőket zaklatott még júniusban, az Ötkert nevű budapesti szórakozóhelyen, amikor olyan vállalhatatlanul viselkedett, hogy végül a biztonsági őrök vezették ki. A politikus balhéjáról napvilágot látott videókon az látszik, hogyan csúszik-mászik Magyar Péter egy nála jóval fiatalabb lány lábai között a bulin, ahonnan kidobták, a felvételt itt nézheti vissza. De a Tisza Párt alelnöke a szemtanúk szerint még a szórakozóhely előtt is folytatta ámokfutását. Sőt, a gyanú szerint a szórakozóhelyen megütött egy férfit, aki róla felvételeket készített, a telefont pedig elvette tőle, majd a Dunába dobta.
A hétfői tárgyalás egyik legfontosabb kérdése az volt, hogy nevezhető-e zaklatásnak, amit Magyar tett. A Mandiner egy tanú meghallgatását is indítványozta, aki alátámasztotta lapunk (és a fél magyar sajtó állításait), de a bíró végül mégis Magyarnak adott igazat.
Az általunk beidézett tanú arra is kitért, hogy látta, ahogy Magyar a szórakozóhelyen odasimul fiatal nőkhöz, fogdossa őket, akik ezután sikítva elszaladtak tőle.
A bíró viszont az ítélet meghozatalakor ezt a vallomást úgy értékelte, szerinte a tanúvallomás nem igazolja, hogy történt zaklatás.
A perelt cikkünk egyébként teljesen kiegyensúlyozott volt, hiszen még Magyar Péter botrányra adott reakcióját is tartalmazta az anyagunk, de a bírót ez sem zavarta. Sőt, az ügyről a cikkünk írásakor még a politikus mozgalmának (Talpra Magyarok) sajtóosztályát is megkérdeztük, de Magyar mozgalma nem válaszolt nekünk.
Magyar olyan érveket vonultatott fel a tárgyaláson, miszerint Dél-Amerikában a tangó nevezetű tánc sokak számára itt, Európában erotikusnak számít, és lehet, hogy még zaklatónak is, a Mandiner tisztelt jogi képviselőinek is.
Így érvelt amellett, hogy szerinte miért nem zaklatás az, amit az Ötkert nevű budapesti szórakozóhelyen tett. A politikus szerint a zaklatás megítélése nagyon széles skálán mozog, ami részben egyéni megítélés kérdése, „különböző kultúrákban, különböző táncok vonatkozásában, hogy mi számít zaklatásnak.”
Magyarral egyébként a tárgyalásra ellátogató riporterünk készített egy rövid interjút. Móna Márk, a Mandiner munkatársa majd' egy percen keresztül azt kérdezgette Magyar Pétertől a bíróság folyosóján, hogy megütötte-e azt az embert, aki videózta őt az Ötkertben. Magyar nem merte kategorikusan kijelenteni, hogy nem ütött. Érdekesség egyébként az is, hogy Magyar a „zaklatás” szó miatt indított pert, és nem amiatt, hogy azt állítottuk, megütötte az őt kamerázó férfit, elvette a telefonját és a Dunába dobta azt.